Jak jde čas s Angelinou

2000
Angelina získává Zlatý Globus a Oscara za vedlejší roli ve filmu Girl, Interrupted (Narušení) a vdává se za herce Billyho Boba Thorntona.
      

2001
Do kin jde film Lara Croft: Tomb Raider a role Lary se na dlouho stane její nejslavnější. Je jmenována vyslankyní dobré vůle UNHCR a tím započne svoji celoživotní humanitární práci.


2002
Tento rok je pro Angelinu zlomový hned v několika ohledech. Adoptuje syna Maddoxe, rozpadá se jí manželství s B.B.Thorntonem a začíná se naplno věnovat charitativní činnosti. Jako vyslankyně UNHCR navštíví uprchlický tábor např. v Keni nebo Ekvádoru, podporuje odstraňování nášlapných min a účastní se konferencí vyslanců OSN.


2003
Do kin míří pokračování Lary Croft s názvem Lara Croft:The Cradle of Life, Angelina získává cenu Citizen of the World za svoji humanitární činnost a na konci roku vychází její kniha Notes from My Travels, kde popisuje svoje zkušenosti z cest do zemí třetího světa.


2004
Tento rok má na svém kontě hned pět filmů, i když ve dvou z nich hraje jen menší roli. Je oficiálně bez partnera a média ji přisuzují jako milence téměř každého hereckého kolegu, se kterým se objeví ve filmu, např. Ethana Hawka nebo Colina Farrela. Natáčí film Mr. & Mrs. Smith, kde se seznamuje s Bradem Pittem.


2005
25. března podává Jennifer Aniston žádost o rozvod s Bradem Pittem. V červnu na premiéru Mr. & Mrs. Smith Angelina s Bradem ještě nepřijdou oficiálně jako pár, ale jejich vztah je veřejným tajemstvím. Fanoušci se dělí na dva tábory - jedni Angelinu nenávidí a litují Jennifer, druzí za Angelinou stojí. Adoptuje dceru Zaharu.


2006
Angelině a Bradovi se narodí dcera Shiloh, kterou Angelina porodí na africkém kontinentě v Namibii, aby měla klid od médií. Exkluzivní fotky s novorozenou dcerou vychází v časopise People a honorář z nich dávají Brad s Angelinou na charitativní účely.


2007
Premiéru má drama A Mighty Heart (Síla srdce), který vypráví skutečný příběh Mariene Pearl a jejího muže novináře Daniela Pearla, který byl v roce 2002 unesen a zabit teroristy v Pákistánu. Angelina si zahrála roli Mariene Pearl a Brad film produkoval. V lednu Angelině umírá maminka na rakovinu vaječníků. Adoptuje syna Paxe.

 

2008
Hraje hlavní roli ve filmu Changeling (Výměna). Angelině a Bradovi se narodí další děti - dvojčata Knox a Viviene, které Angelina porodí ve Francii.


2009
Premiéru mají filmy Salt a The Tourist (Cizinec), kde hraje s Johnny Deppem.


2010
Premiéru mají filmy Salt a The Tourist (Cizinec), kde hraje s Johnny Deppem.


2011
Za roli ve filmu The Tourist je nominovaná na Zlatý Globus. Natočí svůj režijní debut In the Land of Blood and Honey.


2012
V tomto roce s Angelinou nejde do kin žádný její film, věnuje se propagaci svého režijního filmu a jako každoročně humanitární činnosti.


2013
Pouští se do natáčení svého druhého režijního filmu Unbroken (Nezlomný). Angelina se svěřuje veřejnosti, že podstoupila oboustrannou mastektomii (odstranění prsních žláz), kvůli vysokému riziku onemocnění rakoviny. Je oceněna čestným Oscarem za své humanitární aktivity.


2014
Angelina hraje hlavní roli ve filmu Maleficent (Zloba: Královna černé magie), kde si zahraje i malou roličku její dcera Vivienne a v komparzu se objeví i děti Pax a Zahara. Premiéru má film Unbroken (Nezlomný), který Angelina režírovala. Film získá nominaci na Oscara za kameru, mix zvuku a střih zvuku. Vdává se za Brada. Oficiálně se vzali v Kalifornii. Pro média ale hlavně pro děti uspořádali svatební obřad na svém zámku Miraval ve Francii.


2015
Angelina se opět ujme režisérského postu a natočí film By the Sea (U moře), který má premiéru v listopadu. Drama vypráví o krizi manželského páru a do hlavních rolí obasdí sebe a Brada.


2016
Angelina podává žádost o rozvod. Důvodem je pravděpodobně Bradův dlouhodobý problém s alkoholem. Pro fanoušky Brangeliny je to velký šok, nic do té doby totiž nenasvědčovalo tomu, že by pár měl nějaké problémy.


2017
Tento rok je ve znamení jejího v pořadí čtvrtého filmu, kde se ujala režie, First They Killed  My Father. Od jeho uvedení se plně věnuje propagaci s ním spojeným. Stává se tváří parfému Mon Guerlain.


2018
Stále není ukončené rozvodové řízení s Bradem, které stojí hlavně na tom,  že se nemohou dlouhodobě dohodnout na péči o děti. Na konci roku nakonec došli k dočasnému ujednání. Rozvedeni ale stále nejsou. Její režijní fim First They Killed My Father byl nominován na Zlatý Globus. Po tříleté pauze se vrací k herectví a natáčí filmy Come Away a Maleficent 2.


2019
Manželství Angeliny a Brada je ukončeno i úředně, ale stále probíhá jednání o péči o děti. V říjnu měl premiéru film Maleficent: Mistress of Evil, ve kterém se Angelina už podruhé zhostila role Maleficent. Na Comic-Conu potvrdila vstup do marvelovské rodiny a natáčí film Eternals a s režisérem Taylorem Sheridanem natáčí thriller Those Who Wish Me Dead podle stejnojmenné knihy. Její syn Maddox nastoupil na univerzitu v Jižní Koreji, kde začal studovat obor biochemie.


2020
Premiéru měly dva její filmy - Come Away a One and Only Ivan. Kvůli ceslosvětové pandemii koronaviru ani jeden z filmů neměl klasickou premiéru na červeném koberci a v některých zemích se ani nepromítal kvůli uzavření kin. One and Only Ivan bylo možné vidět na streamovací službě Disney+ a Come Away na VOD. Premiéry filmů Those Who Wish Me Dead a Eternals byly přesunuty na rok 2021. Angelina se tento rok nezúčastnila žádné veřejné události, ani těch konaných virtuálně. Mohli jsme ji vidět na několika online konferencích a v interview převážně spojenými s její prácí pro UNHCR a také pro časopis Time.


2021
V květnu měl premiéru akční thriller Those Who Wish Me Dead, který vyvolal u diváků vlažné ohlasy. Vzhledem k protipandemickým opatřením se nekonala klasická premiéra na červeném koberci. V listopadu šla do kin očekávaná marvelovka Eternals, kde si Angelina zahrála superhrdinku Thenu s nadpřiozenými schopnostmi. Tento film se už dočkal premiér s účastí herců a režisérky. Očekává se pokračování Eternals, ale studio žádné konkrétní plány dosud neoznámilo. Jako ambasadorka značky Guerlain se zapojila do projektu na ochranu včel Women for Bees.


2022
Angelina natáčí svůj další režijní film s názvem Without Blood, do kterého obsadila svoji hereckou kolegyni a přítelkyni Salmu Hayek. Její dcera Zahara nastoupila na vysokou školu Spelman College. Na konci roku Angelina ukončila po více jak dvaceti letech svoji spolupráci s OSN jako vyslankyně dobré vůle UNHCR. Nadále se bude nezávisle aktivně věnovat pomoci uprchlíkům a organizacím s tím spojeným.