Tetování

Souřadnice
Tetování se nachází na levé paži a jedná se o souřadnice zeměpisné šířky a délky míst, kde se narodily její děti a poslední řádek je místo, kde se narodil Brad Pitt. Později k nim přibyl na straně vpravo nahoře ornament a pod nimi ještě symbol, který má pravděpodobně ochranný význam. Nejdříve si nechala vytetovat první dva řádky, později přibývaly další. Po rozvodu s Bradem si nechala jeho souřadnice odstranit.

      


Drak a Billy Bob
(odstraněno)
Ještě před souřadnicemi měla vytetovaného dráčka a po svatbě s hercem Billym Bobem Thorntonem jeho křestní jméno. Po rozvodu logicky tetování Billy Bob zmizelo a později i drak, který byl nahrazen souřadnicemi. 

   


Citát Tennesseeho Williamse
Citát amerického dramatika Tennesseeho Williamse "A prayer for the wild at heart kept in cages" ("Modlitba za všechna divoká srdce držená v klecích") na levém předloktí. Pořídila si jej po natočení filmu Narušení. Až o několik let později jej nechala orámovat ornamentem.

   


Datum v římských číslicích
Nejdříve si Angelina nechala na levém předloktí vytetovat číslici 13 a později k ní přibyla čísla 5 a 1940. Číslice 13 má mnoho výkladů, většinou je považováno za nešťastné číslo, v některých kulturách naopak za šťastné. S připojením dalších číslic vzniklo datum 13. 5. 1940. Je to den, kdy měl britský ministerský předseda Winston Churchill ve sněmovně svůj proslulý projev, kde pronesl svůj známý citát „Nemohu nabídnout nic než krev, dřinu, slzy a pot.“

   


To the gallow's - foot - and after
Pod římskými číslicemi si nechala vytetovat větu "to the gallow's - foot - and after" z básně od Rudyarda Kiplinga s názvem The Thousandth Man. Celou báseň si můžete přečíst zde.Ochranný symbol a písmeno h
Na prvním obrázku je ochranné tetování tzv. Sak Yant. Je to tradiční thajský způsob tetování dlouhou tenkou jehlou nebo bambusem vyostřeným do špičky namáčeným do inkoustu. Aby jeho ochrana fungovala, mohou ho vytvořit jen Mistři Sak Yant, kteří jej posvětí. Symbol má přinášet štěstí a chránit před zlem a je umístěn na levém předloktí pod citátem. Na druhém obrázku je písmeno h na levém zápěstí. V roce 1997 v jednom rozhovoru řekla, že existují dva lidé, kterým toto písmeno patří, ajsou pro ni velmi blízcí.  První člověk bude s jistotou její bratr James Haven (Haven je druhé křestní jméno). Kdo je tím druhým je ale tajemstvím. Spekulovalo se, jestli to není herec Timothy Hutton, se kterým v tom roce natočila film Playing God a média jim přisuzovala románek. To je ale nepravděpodobné. V té době byla ještě stále šťastně vdaná za herce Jonnyho Lee Millera, se kterým se rozešla až o dva roky později.

   


Báseň v perštině
Výňatek z perské básně na pravém předloktí z vnitřní strany. Pravděpodobně inspirované Bradem Pittem, který má podobné tetování.Arabský nápis a linka
(linka odstraněna)
Nápis v arabštině by se dal přeložit jako "síla vůle". Předcházelo mu tetování jakési linky s čárami a obloučkem, které si navrhla společně se svým bývalým manželem Billym Bobem Thorntonem. Po rozvodu si jej nechala přetetovat. Zajímavostí je, že B. B. Thornton jej má dodnes.

   


Čínský a japonský znak
(odstraněno)
Čínský znak statečnosti na levém předloktí (nyní arabský nápis) a japonský znak smrti na levém rameni (nyní 5 řad).

      


Ha Taew (5 řad)
První ochranné tetování Sak Yant (viz výše u tetování "ochranný symbol"), které si nechala Angelina vytetovat. Je ve starém khmérském jazyce a každá z řad má svůj význam. První řada ochraňuje před nespravedlivým trestem, druhá řada chrání před smůlou, třetí řada chrání před černou magií a kletbou, čtvrtá řada zesiluje a přitahuje štěstí a pátá řada pro majitele získává charisma a přitažlivost opačného pohlaví. Toto tetování se umisťuje "ze zadu na srdce", takže i Angelina ho má na tomto místě - levá lopatka. Později orámován ornamenty pravděpodobně ochranného významu. 

   


Know your rights
Nápis know your rights ("znej svá práva") v horní části zad pod krkem. Později orámován ornamenty pravděpodobně ochranného významu.

   


Yant Phutson a Yant Kraw Petch
Na prvním obrázku je další tzv. tetování Sak Yant, jehož název se dá vyložit jako Yant (jantra) pěti bohů. Jde o velmi populární talisman thajského lidu od minulosti do současnosti. Jde o víceúčelový ochranné tetování, které poskytuje štěstí a podporu v životě. Angelina jej má uprostřed na zádech. Na pravé lopatce má vytetované další Sak Yant , tzv. diamantový zdroj. Pomáhá v oblasti štěstí, ctnosti, bohatství a úspěchu v podnikání. Každý, kdo obdrží tento Yant, je chráněn před špatnými časy a neúspěchem v životě.

   


Yant ViHan Pha Chad Sada
Tetování se skládá ze dvou Yant. Horní je čtvercová s magickým textem uvnitř. Jedná se o originální Sak Yant vytvořený speciálně pro Angelinu. Čtverec představuje čtyři kontinenty a čtyři prvky - zemi, vodu, vítr a oheň. Každé pole obsahuje text, jehož význam je ochrana, laskavost a osobní kouzlo.

   


Tygr
Ochranné tetování Sak Yant v originále pod názvem Phaya Suakrong (Král tygrů) v dolní části zad. Tygr představuje sílu a autoritu.

   


Velký drak
Drak dole na zádech symbolizuje sílu.Domorodé znaky a okno
Znaky dole na zádech pod drakem je jedno z nejstarších tetování Angeliny, mezi nimi se nachází ještě tetování okna.
   


Rčení, kříž a dráček
(dráček odstraněn)
Známé rčení psané latinsky "co mě živí, to mě ničí" a velký černý kříž, který nahradil původní tetování menšího dráčka. Tetování se nachází dole na břichu.

   


Whiskey Bravo
Tetování věnované Bradovi Pittovi. Oba mají licenci pro pilotování letadla a v letecké abecedě znamená každé slovo jedno z počátečních písmen Bradova jména a příjmení - Whiskey = B, Bravo = P. není známo, co se s tetováním stalo po jejich rozchodu.

      


„Mám v sobě modlitbu za každého, kdo nežije svůj život plně a není šťastný. Takové lidi vidíte kdekoli. Je na nich vidět, že jim jejich život nesedí, že mají sny za kterými nejdou a z toho je mi smutno,“ o tetování citátu Tennesseeho Williamse